
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Max Collector Current | 200 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 100 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 200 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24586
Ext.Price$0.24586
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24586 | $0.24586 |
| 10 | $0.22109 | $2.21090 |
| 50 | $0.19882 | $9.94100 |
| 100 | $0.17561 | $17.56100 |
| 500 | $0.15510 | $77.55000 |
| 1000 | $0.14935 | $149.35000 |
| 3000 | $0.14381 | $431.43000 |
| 5000 | $0.13847 | $692.35000 |
